Magyar sajtófotó-kiállítás (1982–2007)
2008. Április 10. /

A közvéleményt mindenkor élénken foglalkoztató tárlat története 1980-ban kezdődött, amikor a Magyar Újságírók Országos Szövetsége, mint korábban minden évben, meghirdette a sajtófotó-pályázatot.
A pályázatra képek érkeztek, a zsűri értékelt, a tagság felbolydult. Ezt követően 1981-ben, a Műegyetem klubjában egy klubnap keretében mutatták be a díjazott képeket, és a pályázatra beérkezett többi képet is a falra tették. A klubnap hatására a zsűri lemondott, és megújult szemlélettel megindult egy új pályázati és kiállítási sorozat.
Az első sajtófotó-kiállítást 1982-ben a Műegyetem R-klubjában láthatta a nagyközönség, aztán 1983-tól már a Budapesti Tavaszi Fesztivál egyik leglátogatottabb eseményeként, olyan illusztris házigazdákat kapott, mint a BNV, a Budapest Kongresszusi Központ, a Munkásmozgalmi Múzeum, illetve a Néprajzi Múzeum, ahol a World Press Fotókiállítás társául szegődve tudósított az adott év képekbe sűrített történéseiről. A 90-es évek elejétől a sajtófotó-kiállítás a MÚOSZ Fotóriporteri Szakosztálya és a Magyar Fotóriporterek Társasága közös tárlata lett. 2001-ben levált a World Press Fotókiállításról, és a Magyar Nemzeti Múzeumban önálló rendezvényként mutatkozott be. S bár az ezután következő néhány évben „kivert kutyaként” hányódott a Néprajzi Múzeum, illetve a Művészetek Palotája között, úgy tűnik, tavaly végre újra visszatalált a Nemzeti Múzeumba, amely, ha az aktuális kiállításpolitika is úgy akarja, talán a rendezvény állandó otthonává avanzsálhat.

2008-ban is Képben vagyunk!
A XXVI. Magyar Sajtófotó-kiállításon ismét az ország elmúlt esztendejének legnevezetesebb, legbotrányosabb, legmeghatóbb s talán legelfeledettebb pillanatait láthatjuk viszont. A tárlaton közel 500 sajtókép, Az esélyegyenlőség jegyében című kísérő kiállításon pedig több neves fotóriporter összesen 60, nem kizárólag a sajtó számára készített felvétele látható.
Magyar Nemzeti Múzeum
Május 1-jéig