Impresszum | Előfizetés  
  2026. január 23., péntek
Zelma, Rajmund, Emerencia

 
 
Nyomtatható változat
Ajánló
Szlovén Filmnapok a Toldi moziban
2025-09. szám

2025. október 2-4. között a magyar közönség három kortárs szlovén alkotást láthat az immár kilen­cedik Szlovén Filmnapokon.

A program része lesz a Berlinalen FIPRESCI-díjat nyert, a CineFesten is szereplő Van valami a levegőben című filmje. A 16 éves, introvertált Luciáról szól, aki egy lánykórusban összebarátkozik a népszerű Ana-Mariával. E barátságot próbára teszi, és veszélybe sodorja a kóruson belüli harmóniát, hogy Lucia érdeklődését felkelti valaki. A lány elkezdi felfedezni a szexualitását, megkérdőjelezve korábbi értékrendjét. A fil­met az amerikai Tribecán a legjobb operatőri munka elismerésével tüntették ki. A számos díjat nyert A játszótér a miénk című kedves alkotásban amikor Alma megtudja, hogy le akarják bontani a házuk előtti játszóteret, és kivágni a fákat, összefog legnagyobb ellenségével és bandájával. A csapatnak egy hete van arra, hogy megmentse a játszóteret. Végül az Ez rablás! című vígjátékban Rajkó, a bűvész eltöri a karját egy fellépésen. A bajok itt azonban nem érnek véget, ugyanis a biztosítótársaság egy adminisztratív hiba miatt nem hajlandó kifizetni a biztosítási igényét. Ezután az ese­mények észbontó fordulatokat vesznek.
hirdetés

A rendezvényt a Szlovén Filmközpont, a Budapest Film Zrt. a Szlovén Köztársaság budapesti nagykö­vetségével együttműködve szervezik a budapesti Toldi moziban.



vissza
vissza a lap tetejére | nyomtatható változat



 
 
Színház | Mozi | Zene | Art | Családi | Könyv | Gasztro
Kapcsolat | Impresszum | Előfizetés | Médiaajánlat
2009-2023 Copyright © Pesti Műsor