Impresszum | Előfizetés  
  2025. május 1., csütörtök
Fülöp, Jakab, Zsaklin, Jefte

 
 
Nyomtatható változat
Képzőművészet – irodalom – színház, már tíz éve
Jubileumi Textúra 2025
2025-01. szám

A tizedik születésnapját ünneplő Textúra 2025 telén ismét beköltözik a Szépművészeti Múzeum falai közé. A múzeum az elmúlt évekből tíz szöveget választott ki, melyeket színművészek tolmácsolnak az ihlető műalkotások társaságában.

A hazai kulturális élet innovatív képző- és előadó-művészeti produk­ciójának köszönhetően 2025 februárjában újra megelevenednek a Szépművészeti Múzeum és a Magyar Nemzeti Galéria állandó gyűj­teményének festményei és szobrai. A formák, karakterek, témák egy-egy jelenetet hívnak életre, melyek révén a művek új értelmezéssel, történettel, asszociációval gazdagodnak.
A Textúrát idén Valló Péter Kossuth- és Jászai Mari-díjas magyar rendező, érdemes művész viszi színre, aki már negyedik alkalommal vesz részt a projektben. Rendezése nemcsak a szövegek térbe he­lye­zésére, hanem a zene, a tánc, a mozgás összhangjára is súlyt helyez. Az előadásban szereplő képzőművészeti alkotások többezer évet ölelnek fel: a látogatók az útjuk során a múzeum szinte minden gyűjteményi egységét bejárják.
hirdetés

A felkért írók köre és az általuk alkotott szövegek világa éppolyan sokszínű és izgalmas, mint a kiválasztott műalkotások sora: tragédia, humor, melankólia, szakralitás és hétköznapiság váltja egymást a jele­ne­tekben. A színészek rövid szünetekkel, tíz-tíz alkalommal játsszák el az epizódokat, a közönség így mindegyik színt meg tudja tekinteni.

A bemutató időpontja: február 11., kedd, 19.00
További információ: www.szepmuveszeti.hu

vissza
vissza a lap tetejére | nyomtatható változat



 
 
Színház | Mozi | Zene | Art | Családi | Könyv | Gasztro
Kapcsolat | Impresszum | Előfizetés | Médiaajánlat
2009-2023 Copyright © Pesti Műsor